Narożnik czy komplet wypoczynkowy? Co sprawdzi się w salonie?

Narożnik czy komplet wypoczynkowy? Co sprawdzi się w salonie?

Przemyślana aranżacja salonu to przede wszystkim stworzenie komfortowej przestrzeni do relaksu. To tam spędzamy czas w gronie rodziny, przyjaciół, a także zwyczajnie odpoczywając z książką czy ulubionym serialem. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiednich mebli. Jakie kupić? Czy lepszy będzie komplet wypoczynkowy, czy też masywny, spójny ze stylem pomieszczenia narożnik skórzany? Zobacz, czym najlepiej kierować się, planując zakupy meblowe!

Komplet wypoczynkowy do salonu – wygoda i przytulność

Zestawy zapewniające komfortowy wypoczynek zwykle bazują na dwóch typach mebli: sofie i fotelu. Można je łączyć w różnych konfiguracjach – np. sofa i dwa fotele lub dwie większe kanapy i jedno siedzisko. Wszystko zależy od tego, ile miejsca jest do dyspozycji. Warto zauważyć, iż takie elementy wyposażenia da się dowolnie ustawiać i przestawiać. Dzięki temu przystosujesz pokój dzienny zarówno do spokojnego, popołudniowego odpoczynku, jak i do rodzinnej imprezy. Przesunięcie lekkiej sofy pod ścianę lub ustawienie jej pod innym kątem nie będzie kłopotliwe.

Jeżeli chcesz częściej przyjmować gości, dobrym rozwiązaniem jest komplet wypoczynkowy z funkcją spania. Rozkładana sofa pozwoli przenocować kogoś w razie potrzeby. Ma również przestrzeń do przechowania pościeli. W dzień mebel pełni natomiast funkcję siedziska, umożliwiającego rozmowy przy kawie czy oglądanie TV. W ten sposób zapewnia dodatkową opcję, której pozbawione są lekkie sofy na nóżkach.

Narożniki – kiedy się sprawdzają?

Eleganckie, masywne narożniki skórzane szczególnie nadają się do kolonialnych lub loftowych pomieszczeń. Często spotyka się je w sporych powierzchniowo pokojach z wysokimi sufitami. Takie meble na pewno kreują we wnętrzu wrażenie luksusu i wygody.

Przed zakupem tego typu wyposażenia warto dokładnie sprawdzić wymiary wnętrza. Trzeba upewnić się, czy lepiej będzie pasował narożnik prawostronny, czy też lewostronny. Wszystko zależy od tego, jak ma zostać zaaranżowana reszta mebli. Wystająca część nie powinna bowiem zaburzać ciągu komunikacyjnego ani kolidować np. ze stołem czy szafą.

Sporą zaletą narożników jest to, że zwykle są wyposażone w obszerny pojemnik. Da się tam więc schować zapasową pościel dla gości, rzadziej czytane książki, koce i inne przedmioty. Sprawia to, że odpowiednio dopasowany mebel nada się i do niewielkiego salonu. Ta przestrzeń przechowywania jest w małych wnętrzach niezbędna, aby zachować ład i nie zagracać pomieszczenia. Tutaj można również wybrać narożnik skórzany, który uczyni salon eleganckim, acz przyjaznym otoczeniem do wypoczynku.

Jak wybierać meble?

Zanim zdecydujesz się na wybór mebli salonowych, rozważ kilka czynników. Zastanowienie się nad podanymi niżej kwestiami powinno znacznie ułatwić podjęcie decyzji.

Sprawdź zatem:

  • jaką dokładnie przestrzeń masz do dyspozycji (pamiętaj o pomiarach!),
  • czy komplety wypoczynkowe z funkcją spania w ogóle Cię interesują (bo być może masz już osobną sypialnię dla gości, a wówczas nie jest to konieczny wymóg),
  • ile osób na co dzień będzie korzystać z wyposażenia,
  • jak często masz w domu odwiedziny,
  • budżet, którym dysponujesz i chcesz przeznaczyć go na nowe meble,
  • jaki styl aranżacji Cię interesuje,
  • które kolory wchodzą w grę – biorąc pod uwagę pozostałe elementy, barwy ścian, oświetlenie wnętrza?

Odpowiedz sobie na te pytania, a następnie wybieraj z już zawężonego asortymentu mebli. Z pewnością coś, co przypadnie Ci do gustu, znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy!

Komfort to podstawa!

Zakup mebli wypoczynkowych może być kłopotliwy. Sporo opcji, możliwości, kolorów, wzorów… Koniec końców najważniejsze jest to, aby urządzony pokój był dla Ciebie miejscem przytulnym. Takim, w którym będzie można swobodnie odpocząć i czuć się po prostu dobrze. Dlatego wybierając komplet wypoczynkowy do salonu albo nowy narożnik, kieruj się w pierwszej kolejności potrzebami Twoimi i pozostałych domowników. Moda to kwestia ważna, choć drugorzędna. Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik rozwiał przynajmniej część Twoich wątpliwości!

About the author

Related Posts

Najpiękniejsza skórzana kanapa do salonu? Sprawdź!

Oprócz kuchni sercem domu można określić także salon. To tutaj...

Komplet wypoczynkowy do salonu

Jak dobrać odpowiedni komplet wypoczynkowy?

Pokój dzienny to wyjątkowe miejsce w każdym domu. To tutaj...

Jakie są rodzaje skór?

Skóra jest materiałem pożądanym i wysokiej klasy. Do tego dostępna...