Jakie kanapy skórzane wybrać do salonu?

skórzane białe kanapy

Jakie kanapy skórzane wybrać do salonu?

Większość z nas przynajmniej raz w życiu urządzała mieszkanie. Staliśmy wówczas przed szeregiem decyzji do podjęcia, które były związane przede wszystkim z ukierunkowaniem się na konkretny styl, jaki ma dominować w domu oraz doborem odpowiedniego wyposażenia. Jednym z ważniejszych elementów są meble do salonu. Wiele osób decyduje się na kanapy skórzane ze względu na ich nowoczesny wygląd i wysoką trwałość. Jest to dobre posunięcie w sytuacji, kiedy w mieszkaniu są dzieci i zwierzęta domowe. W takim przypadku meble z obiciem materiałowym mogłyby szybko stracić na atrakcyjności, a utrzymanie ich w czystości byłoby problematyczne. Jednak część osób ma wątpliwości, czy skórzana kanapa rzeczywiście będzie dobrze korespondowała z wnętrzem urządzonym w nowoczesnym stylu. Przekonaj się, czy takie rozwiązanie jest dla Ciebie odpowiednie!

Skórzana kanapa a nowoczesne wnętrze

Przy obecnej mnogości modeli, rodzajów i kolorów skóry nie powinieneś obawiać się, że meble wypoczynkowe wykonane z tego materiału będą kłóciły się z wystrojem wnętrz innym niż tradycyjny. Nawet bardzo charakterystyczne przestrzenie, np. loftowe lub glamour, świetnie uzupełniają kanapy skórzane, szczególnie te nowoczesne, które zupełnie nie przystają do powszechnego stereotypu o topornych ciemnobrązowych sofach, często widywanych w amerykańskich filmach. Wybierając wypoczynek do jasnego pomieszczenia, skup się również na jasnych kolorach skór oraz na minimalistycznych, lekkich modelach, które wyglądają zgrabnie i elegancko.

Entuzjaści stylu glamour z pewnością zainteresują się białą, pikowaną kanapą skórzaną, która w połączeniu z szykownymi poduszkami dopasowanymi do kolorystyki wnętrza, podkreśli charakter pomieszczenia. Jeśli preferujesz surowe, minimalistyczne przestrzenie zainteresuj się kanapami skórzanymi o prostej, nowoczesnej linii. Czarne obicie podkreśla ich niezwykłą elegancję i ponadczasowość, a ta na pewno nie przeminie wraz ze wciąż zmieniającymi się trendami wnętrzarskimi. Większość osób zdecydowanie woli rozwiązania, które dzięki swojej uniwersalności przetrwają lata. Nie da się ukryć, że wspomniana wcześniej biała kanapa skórzana znacząco determinuje styl pozostałych elementów wyposażenia wnętrza.

Funkcjonalność kanap skórzanych

Wątpliwości, które często pojawiają się w głowie w kontekście kanap skórzanych, szczególnie białych lub w innych jasnych odcieniach związane są z utrzymaniem ich w czystości. Czy taka skóra po jakimś czasie nie będzie wyglądać nieatrakcyjnie ze względu na przebarwienia lub plamy? Przy odpowiedniej dbałości o tapicerkę nie powinieneś się tego obawiać. Dobrej jakości surowiec jest bardzo odporny na eksploatację, a regularna konserwacja z użyciem środków przeznaczonych do pielęgnacji obić tego rodzaju pozwala na usunięcie ewentualnych zanieczyszczeń. Jednak w momencie, gdy wiesz, że meble wypoczynkowe są centrum Twojego domu – bawią się na nich dzieci i od czasu do czasu śpi pies – warto zdecydować się na inny kolor kanapy skórzanej niż biały.

Ciemniejsze obicie sprawi, że mebel będzie zdecydowanie łatwiejszy w utrzymaniu i niezależnie od tego, czy komuś zdarzy się coś wylać, czy zwierzę zostawi na nim trochę sierści, wyczyszczenie go zajmie dosłownie chwilę. Nowoczesne kanapy skórzane świetnie prezentują się w czerni lub szlachetnych butelkowozielonych kolorach i będą lepszym rozwiązaniem w domach nieustannie tętniących życiem.

Podsumowanie

Warto pamiętać, że wybór obić jest naprawdę ogromny. Możesz decydować nie tylko o kolorze, ale również o fakturze skóry. Niektórzy preferują zupełnie gładką, przeznaczoną raczej do kanap nowoczesnych. Inni natomiast wolą tę widocznie porowatą, która sprawia wrażenie bardziej mięsistej i dobrze współgra z klasycznymi meblami o masywnej konstrukcji. Obecnie każdy z nas może mieć kanapę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb estetycznych, jak i tych związanych z komfortem użytkowania. Jeśli szukasz dodatkowych funkcji, jak np. rozkładane miejsce do spania – bez trudu dobierzesz rozwiązanie, które będzie korespondowało z Twoimi oczekiwaniami.

About the author

Related Posts

Salon strefą komfortu i relaksu

Zwykle największe pomieszczenie w domu, skupiające wszystkich domowników podczas codziennego...

zestaw wypoczynkowy z fotelem skórzanym

Jak pielęgnować fotele do salonu?

Wszystkie skórzane meble wymagają regularnego czyszczenia oraz właściwej pielęgnacji. Odpowiednie...

Biały zestaw wypoczynkowy

Zestaw wypoczynkowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Zestaw wypoczynkowy to meble, z których korzystamy najczęściej w ciągu...