Twój wymarzony salon – na co postawić?

Twój wymarzony salon – na co postawić?

Aranżacja wnętrz to przyjemne, a zarazem niełatwe zadanie. To, jak dobierzemy meble, podłogi, kolory ścian i dodatki będzie miało wpływ nie tylko na estetykę i funkcjonalność, ale również na nasze samopoczucie i zdrowie. Zanim więc podejmiemy decyzję dotyczącą wystroju wnętrza, zastanówmy się, czy ma to być aranżacja ponadczasowa, która będzie nam służyć latami i tylko odświeżymy ją czasem za pomocą dodatków, czy może stać nas na częste eksperymenty. Szczególnie ważnym miejscem w domu, w którym spędzamy dużo czasu, jest salon. To w nim odpoczywamy po pracy, przyjmujemy gości, spędzamy czas przed telewizorem. Jaki mógłby być ten wymarzony, w którym znajdziemy potrzebny relaks

 Jak urządzić ponadczasowy salon, modny teraz i za kilka lat?

Aranżacja wnętrz, a szczególnie tych, w których się wypoczywa, powinna uwzględniać potrzeby i upodobania domowników. Oczywiście, jeśli się one znacznie różnią, trzeba iść na kompromis i wybrać opcje, które zaakceptują wszyscy mieszkańcy domu. Nie warto urządzać salonu pod gości, bo oni przyjdą na chwilę i pójdą, a to my będziemy spędzać w nim najwięcej czasu. Jeśli zdania domowników co do urządzenia salonu różnią się i jeden obstaje przy nowoczesnym wnętrzu, a inny przy klasyce, warto wybrać rozwiązanie ponadczasowe, czyli takie, które będzie modne dziś i za parę lat. W tym wypadku sprawdzą się meble do salonu wykonane z naturalnego drewna. Drewno dodaje przytulności i zawsze jest modne, a do tego trwałe. Meble skórzanenatomiast będą znakomitym i eleganckim wyposażeniem tej części salonu, która ma służyć naszemu komfortowi.

Jakie dodatki dobrać do takiego salonu? 

Aranżacja wnętrz to nie tylko dobór mebli i koloru ścian, ale przede wszystkim dobór dodatków, za pomocą których można zarówno ocieplić, jak i nieco ochłodzić wnętrze. To one pomogą stworzyć wymarzony klimat i nadadzą wnętrzu charakter. Dobierając dodatki do drewnianych i skórzanych mebli, postawmy przede wszystkim na tkaniny naturalne. Lniane zasłonki, wełniane pledy i poduszki ocieplą wnętrze i zapewnią mu przytulność. Podobną rolę odegrają puszyste dywaniki. Latem, kiedy chcemy wnętrze nieco ochłodzić, wystarczy zmienić kolor dodatków na jasny, np. niebieski i na wełniane poduszki nałożyć płócienne pokrowce. Salon zyska nowy wygląd, a my dobre samopoczucie. 

Urządzając salon, warto pamiętać, że właściwa aranżacja wnętrz może zdziałać cuda, ale zanim jej dokonamy, warto odwiedzić salon meblowy, który pokaże nam, jakie mamy możliwości i być może zainspiruje do dokonania upragnionych zmian. 

About the author

Related Posts

Poświęć kilkanaście minut dziennie na relaks, a doczekasz się efektów! Jakich?

Odpoczynek i regeneracja są niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu....

Jakość mebla – jak fachowo ocenić?

Meble to elementy wyposażenia domu, które będą nam służyć przez...

drewniana komoda

Klasyczna komoda w nowoczesnym salonie – jak ją dobrać?

Komody we wnętrzach od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością....