Narożnik – najważniejszy w każdym salonie

Narożnik – najważniejszy w każdym salonie

Niezastąpiony podczas domowych seansów telewizyjnych – i tych rodzinnych, i w pojedynkę. Oraz błogiego relaksu z książką, laptopem czy tabletem. A także podczas wizyty gości. Narożnik – najczęściej wybierany mebel w kraju i za granicą.

Nie bez powodu wypiera kanapy, sofy i fotele. Zarówno z małych jak i ogromnych salonów. Za najbardziej efektowne i jednocześnie praktyczne uchodzą narożniki skórzane.

Zaczynamy od marzeń

Aranżacja wnętrz to wyzwanie, które jednak warto podjąć z uwagi na wymarzony efekt. Pierwszym krokiem jest wizja – uwzględniając indywidualne potrzeby i gust pojawia się wyobrażenie wnętrz idealnych. Szczególnej uwagi z pewnością wymaga salon. To zwykle największy pokój, który pełni szereg funkcji. Nie tylko tych reprezentacyjnych, choć owszem – w tym przypadku szczególnie liczy się efektowność. Urządzanie salonu wymaga jednak uwzględnienia zarówno elegancji, jak i funkcjonalności. W końcu to tu spędzamy najwięcej wspólnego czasu z rodziną i najbliższymi. A także podczas błogiego sam na sam – z dobrym filmem, programem, muzyką, książką…

Meble do salonu

Najważniejszą rolę do odegrania w salonie mają z pewnością meble wypoczynkowe. Choć przez pewien czas panował stereotyp, że narożniki sprawdzą się jedynie w większych salonach – przekonanie to dawno przestało obowiązywać. Producenci mebli, wychodząc naprzeciw indywidualnym oczekiwaniom, prześcigają się w pomysłach i rozwiązaniach. W przypadku niewielkiego salonu i mieszkania sprawdzi się na przykład kompaktowy narożnik, który w dzień z powodzeniem zastąpi kanapę i fotele, a nocą – łóżko do spania. Wybierając narożnik należy wówczas uwzględnić: czy będzie służył do spania co noc czy tylko od czasu do czasu (np. gościom).

Właściciele dużych salonów wybierają narożniki większe. W zależności od potrzeb i upodobań mogą one przybierać zarówno kształt litery L lub podkowy (litery U). Zwłaszcza w przypadku salonów połączonych z otwartą kuchnią – narożnik to doskonały sposób na rozdzielenie strefy wypoczynkowej od tej, gdzie spożywamy posiłki.

Narożniki skórzane

Skóra to najbardziej szlachetne tworzywo spośród wszystkich gatunków tapicerki. Jest nadzwyczaj elegancka. I przyjemna w dotyku. Skórzane narożniki potrafią dostosować swą temperaturę do tej, która panuje w pomieszczeniu. Regulują też wilgotność. Narożniki skórzane są przy tym przyjazne dla alergików i osób wrażliwych na kurz, roztocza, dym papierosowy czy sierść zwierząt. Dużo łatwiej też jest dbać o czystość skórzanych narożników niż tych obitych tkaniną. Na uwagę zasługuje również ich wyższa trwałość.

Wybierając skórzany narożnik, inwestujemy nie tylko w elegancję, ale i praktyczne aspekty salonowego wyposażenia.

About the author

Related Posts

miejska dżungla wnętrze

Urban jungle w Twoim salonie

Styl urban jungle to najmodniejszy trend ostatnich sezonów. Relaksujące zielenie,...

skórzana kanapa do salonu

Jak dobrać wersalkę do wystroju salonu?

Rozmaite skórzane wersalki, sofy oraz kanapy to serce każdego salonu....

Czerń w roli głównej

Synonim wyrafinowania, luksusu i wystudiowanej elegancji. Czarne meble do salonu...