Narożnik – najważniejszy w każdym salonie

Narożnik – najważniejszy w każdym salonie

Niezastąpiony podczas domowych seansów telewizyjnych – i tych rodzinnych, i w pojedynkę. Oraz błogiego relaksu z książką, laptopem czy tabletem. A także podczas wizyty gości. Narożnik – najczęściej wybierany mebel w kraju i za granicą.

Nie bez powodu wypiera kanapy, sofy i fotele. Zarówno z małych jak i ogromnych salonów. Za najbardziej efektowne i jednocześnie praktyczne uchodzą narożniki skórzane.

Zaczynamy od marzeń

Aranżacja wnętrz to wyzwanie, które jednak warto podjąć z uwagi na wymarzony efekt. Pierwszym krokiem jest wizja – uwzględniając indywidualne potrzeby i gust pojawia się wyobrażenie wnętrz idealnych. Szczególnej uwagi z pewnością wymaga salon. To zwykle największy pokój, który pełni szereg funkcji. Nie tylko tych reprezentacyjnych, choć owszem – w tym przypadku szczególnie liczy się efektowność. Urządzanie salonu wymaga jednak uwzględnienia zarówno elegancji, jak i funkcjonalności. W końcu to tu spędzamy najwięcej wspólnego czasu z rodziną i najbliższymi. A także podczas błogiego sam na sam – z dobrym filmem, programem, muzyką, książką…

Meble do salonu

Najważniejszą rolę do odegrania w salonie mają z pewnością meble wypoczynkowe. Choć przez pewien czas panował stereotyp, że narożniki sprawdzą się jedynie w większych salonach – przekonanie to dawno przestało obowiązywać. Producenci mebli, wychodząc naprzeciw indywidualnym oczekiwaniom, prześcigają się w pomysłach i rozwiązaniach. W przypadku niewielkiego salonu i mieszkania sprawdzi się na przykład kompaktowy narożnik, który w dzień z powodzeniem zastąpi kanapę i fotele, a nocą – łóżko do spania. Wybierając narożnik należy wówczas uwzględnić: czy będzie służył do spania co noc czy tylko od czasu do czasu (np. gościom).

Właściciele dużych salonów wybierają narożniki większe. W zależności od potrzeb i upodobań mogą one przybierać zarówno kształt litery L lub podkowy (litery U). Zwłaszcza w przypadku salonów połączonych z otwartą kuchnią – narożnik to doskonały sposób na rozdzielenie strefy wypoczynkowej od tej, gdzie spożywamy posiłki.

Narożniki skórzane

Skóra to najbardziej szlachetne tworzywo spośród wszystkich gatunków tapicerki. Jest nadzwyczaj elegancka. I przyjemna w dotyku. Skórzane narożniki potrafią dostosować swą temperaturę do tej, która panuje w pomieszczeniu. Regulują też wilgotność. Narożniki skórzane są przy tym przyjazne dla alergików i osób wrażliwych na kurz, roztocza, dym papierosowy czy sierść zwierząt. Dużo łatwiej też jest dbać o czystość skórzanych narożników niż tych obitych tkaniną. Na uwagę zasługuje również ich wyższa trwałość.

Wybierając skórzany narożnik, inwestujemy nie tylko w elegancję, ale i praktyczne aspekty salonowego wyposażenia.

About the author

Related Posts

Meble do pokoju gościnnego

Meble w pokoju gościnnym wbrew pozorom odgrywają bardzo istotną rolę....

Jak dobrać narożnik do salonu?

Narożnik to obecnie jedno z najpopularniejszych wyposażeń w salonach, zarówno...

Jakość mebla – jak fachowo ocenić?

Meble to elementy wyposażenia domu, które będą nam służyć przez...