Kreatywne urządzanie wnętrz – szaleństwo czy metoda?

babcia z wnuczką w salonie

Kreatywne urządzanie wnętrz – szaleństwo czy metoda?

Niektórym osobom określenie „kreatywne wnętrza” może kojarzyć się z chaosem lub natłokiem kolorów. Na szczęście nie o to chodzi! Urządzanie wnętrz w kreatywny sposób, to takie, gdzie maksymalnie wykorzystujemy przestrzeń i jednocześnie zyskujemy piękny efekt. Zobacz, jak to zrobić!

Meble modułowe, czyli wnętrza zmieniające się w zależności od potrzeb

Najpopularniejszym sposobem na kreatywne rozwiązania – szczególnie w niewielkiej przestrzeni – są meble modułowe. Mogą to być na przykład komplety wypoczynkowe do salonu, składające się nie z tradycyjnej sofy i fotela, lecz z kilku części, które możemy dowolnie łączyć i rozdzielać. To wspaniałe rozwiązanie dla tych, którzy dysponują małym salonem, ale lubią przyjmować gości. W zależności od potrzeb, można bowiem ustawić moduły w dużą, wygodną kanapę – np. do wspólnego oglądania filmu, ale też pojedynczo wokół stolika kawowego, ułatwiając granie w gry planszowe czy komfortowe rozmowy, gdzie każdy jest zwrócony do siebie przodem. To rozwiązanie tak popularne i wygodne, że oferuje je niemalże każdy sklep meblowy, a więc nie ma problemu z wyborem mebli, które pasują do naszego salonu.

Kreatywne rozwiązania w każdym pomieszczeniu

Urządzanie wnętrz w kreatywny sposób najbardziej przysłuży się tym, którzy mieszkają w niewielkich mieszkaniach. Jak bowiem zmieścić w kawalerce stół, łóżko, kanapę i biurko? Tu z pomocą przychodzi właśnie pomysłowość projektantów mebli. Rozkładany narożnik z łatwością pomieści zarówno grupę gości, jak i dwie śpiące osoby. Składany stół z szufladami może na co dzień pełnić rolę ozdobnej konsoli, na której wystawimy pamiątki i ramki ze zdjęciami, a w jego zakamarkach schowamy np. obrusy i serwetki. Rozłożony tylko z jednej strony zapewni dość przestrzeni do pracy, a w pełnej okazałości swoich blatów pomieści nawet do 6 osób na wieczornej kolacji. Pomysłów na nowoczesną i wygodną organizację przestrzeni nie brakuje – wystarczy tylko zajrzeć do sklepów!

Urządzanie wnętrz w PRL-u i dzisiejsze trendy

Gdy mowa o kreatywnym projektowaniu domowej przestrzeni, nie można nie wspomnieć o rozwiązaniach, które stosowano w meblarstwie kilkadziesiąt lat temu. I choć wielu z nas urządzanie wnętrz, jak za czasów PRL-u kojarzy się raczej negatywnie, warto skorzystać z niektórych rozwiązań w nowoczesnych wydaniach! To, co projektanci oferowali małym mieszkaniom na blokowiskach, jest bowiem niezwykle praktyczne i z powodzeniem znajdzie zastosowanie także dzisiaj. Flagowym niemalże pomysłem tamtych czasów, były łóżka chowane w szafach. I choć stare
meblościanki dziś już się nie sprawdzą, coraz częściej możemy spotkać bardzo podobne rozwiązania. Łóżko będące integralną, rozkładaną częścią innego mebla, to świetne wyjście z problemu małego metrażu np. w pokojach dziecięcych. Wybierając meble do salonu możemy też zwrócić uwagę na pufy ze schowkiem. Z powodzeniem schowamy w nich koce czy dodatkowe poduszki, a jednocześnie zyskamy więcej miejsca do siedzenia
w salonie i stylowy element wystroju.


Sprawdź produkty

About the author

Related Posts

skórzane białe kanapy

Jakie kanapy skórzane wybrać do salonu?

Większość z nas przynajmniej raz w życiu urządzała mieszkanie. Staliśmy...

drewniana komoda

Drewniany kredens w salonie – to jeszcze nie przeżytek!

Kredens to mebel, który kojarzy nam się z kuchnią babć...

Jakie łóżko wybrać do sypialni?

Poszukujesz właśnie łóżka do sypialni? Chcesz, aby zapewniało najwyższy komfort,...