Fakty i mity na temat skóry naturalnej

Fakty i mity na temat skóry naturalnej

Historia skóry jako materiału do wyrobu tapicerki sięga co najmniej starożytności. Dookoła tego naturalnego surowca o wszechstronnym zastosowaniu, narosło wiele obiegowych opinii, mających niewiele wspólnego z rzeczywistością. Zazwyczaj pochodzą one od osób, które nigdy nie miały do czynienia z wysokiej jakości meblami ze skóry. Poniżej przedstawiono kilka najpopularniejszych mitów na temat skórzanych mebli.

Skóra naturalna jest zimna i nieprzyjemna w dotyku

Wiele osób uważa, że meble skórzane nie są najlepszym wyborem pod względem komfortu użytkowania. W rzeczywistości jest zupełnie na odwrót. W związku z tym, że skóra naturalna dostosowuje swoją temperaturę do otoczenia, to czy będzie ciepła, czy zimna w odczuciu, zależy od temperatury w pomieszczeniu. W praktyce meble skórzane bardzo szybko przybierają optymalną temperaturę, ponieważ w idealny sposób dostosowują się do temperatury ciała osoby, która na niej siedzi. Dlatego skóra naturalna nigdy nie będzie ani za zimna, ani za gorąca. Będzie po prostu w sam raz.

Warto dodać, że meble skórzane charakteryzuje niezwykła wygoda użytkowania. Dzieje się tak, ponieważ skóra naturalnadoskonale współgra z ciałem człowieka. Jak żaden inny materiał, zapewnia mu właściwą wentylację oraz reguluje zachowanie stałego poziomu wilgotności. Co ważne, jest całkowicie naturalna i nadaje się dla osób cierpiących na alergię.

Skóra naturalna jest podatna na zabrudzenia i upływ czasu

Przy stosowaniu specjalistycznych preparatów do czyszczenia i konserwacji, meble ze skóry mogą służyć swoim właścicielom przez wiele lat bez uszczerbku na swojej kondycji. Oczywiście dotyczy to produktów ze skóry naturalnej, a nie jej syntetycznych zamienników. Utrzymanie czystości mebli ze skóry wcale nie wymaga wiele wysiłku. Dużym atutem skóry naturalnej jest dość duża odporność na zabrudzenia (łatwo jej usunąć) oraz na działanie czynników mechanicznych.

Nie nadaje się do nowoczesnych wnętrz

Obecnie łatwo dobrać taki model skórzanych mebli, który będzie współgrał z każdym wnętrzem. Meble skórzane pasują zarówno do minimalistycznych przestrzeni, jak i tych bardziej spersonalizowanych lub gustownych.

O wszechstronnym zastosowaniu skóry naturalnej niech świadczy to, że zarówno skórzany narożnik, sofameble wypoczynkowe, krzesła, czy nawet komoda, mogą z powodzeniem zostać obite tym surowcem. W każdym z tych wypadków efektem będzie uzyskanie bardzo wygodnej, odpornej i efektownej powierzchni.

Skórzane meble są drogie

Okazuje się, że meble ze skóry naturalnej wcale nie muszą być droższe od tych obitych tapicerką materiałową. Szczególnie, gdy dana tkanina ma mieć zbliżone parametry do skóry naturalnej, może się zdarzyć, że mebel taki będzie sporo droższy niż skórzany odpowiednik. Wybór skórzanych mebli to przede wszystkim inwestycja w jakość oraz komfort użytkowania.

About the author

Related Posts

drewniana szafa w sypialni

Drewniana szafa do sypialni – do jakich aranżacji pasuje?

Jeśli metraż Twojego mieszkania nie pozwala Ci na wydzielenie oddzielnego...

Systemowe meble do salonu

Meblościanki już dawno odeszły w zapomnienie, jednak ich miejsce zajęły...

skórzana kanapa

Meble skórzane najwyższej klasy – jak je odróżnić od reszty?

Naturalna skóra wykorzystywana jest do produkcji mebli od setek lat....