Elegancja dla wymagających

Elegancja dla wymagających

Meble w stylu ludwikowskim to nie bez powodu synonim luksusu. Elegancja w każdym calu odpowiadająca najbardziej wymagającym. W połączeniu ze skórzaną tapicerką – stanowią klasę do potęgi.

Ojczyzną ludwikowskiego stylu jest Francja. Powstał on za sprawą aż trzech władców: Ludwika XIV, Ludwika XV i Ludwika XVI.

W stylu wielkich Ludwików

Wszystko zaczęło się od panowania “Króla Słońce” w czasach pełnego przepychu baroku. Prestiż królestwa miało odzwierciedlać wówczas bogactwo zarówno w architekturze ogrodowej oraz pałacowej i wystroju komnat. Drewniane meble odznaczają się bogatym wzornictwem rzeźb a nawet złoceniami. We wnętrzach nie brakuje ornamentyki nawiązującej do kształtu liści i kwiatów oraz muszli. Za czasów panowania następcy Ludwika XVI – choć wciąż trwa epoka baroku – obowiązujący styl nabiera cech łączących efektowność z wygodą. Czasy władania Ludwika XVI to już wczesny klasycyzm – oznacza to coraz częstsze odwoływanie się do sztuki starożytnej, uwielbienie symetrii, prostoty i ładu. Efekt – meble w stylu ludwikowskim po dziś dzień budzą zachwyt i pożądanie. Zdobią wnętrza rezydencji i najdroższych apartamentów hotelowych czy biur najwyżej postawionych polityków europejskich.

Szlachetna skóra

Po pewnym czasie, na salony wkraczają meble skórzane. Nie mają kształtu stylu ludwikowskiego, lecz mimo to również kojarzą się z luksusem i elegancją. Dzieje się tak za sprawą kilku powodów. Spośród wszystkich rodzajów tapicerki, to skóra jest materiałem najbardziej szlachetnym. Jest jednocześnie przyjemna w dotyku i elastyczna, co zdecydowanie wpływa na komfort użytkowników mebli. Skórzane meble dostosowują się do temperatury otoczenia, regulują wilgotność w pomieszczeniu i przepuszczają powietrze. Dodatkowo są przyjazna dla alergików. Skórzane meble nie absorbują kurzu, są odporne na roztocza i wchłanianie papierosowego dymu. Bardzo łatwo dbać o ich czystość a także konserwację. Trudno odmówić też skórzanym meblom trwałości – właściwie użytkowane służą wiele lat zachowując wszystkie swe zalety.

Stylowe meble skórzane

Współcześnie nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć klasę mebli ludwikowskich ze szlachetnością skóry. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla wielbicieli klasycznej elegancji jak i stylu prowansalskiego, charakterystycznego dla południowych regionów Francji. Meble wypoczynkowe w takiej odsłonie to szyk i komfort w najlepszym wydaniu. Stworzonym z myślą o ludziach tęskniących do autentycznego piękna, elegancji i perfekcji na miarę królewskich dworów. 

About the author

Related Posts

Dobieranie poduszek do skórzanych mebli

Właściciele domów i mieszkań często marzą o tym, aby posiadać...

Skóra w nowoczesnym salonie

Salon to serce każdego domu. To w tym miejscu spędzamy...

Wystrój wnętrza – funkcjonalne skórzane meble

Kiedy zabieramy się za urządzenie wnętrza, niejednokrotnie stajemy przed rozmaitymi...