Czas na zmiany – wiosenne urządzanie wnętrz

Czas na zmiany – wiosenne urządzanie wnętrz

Wiosna już w pełni i przyroda na dobre obudziła się do życia. A wiosna to też świetna okazja na odświeżenie mieszkania! Najlepiej zacząć od salonu – przecież to w nim spędzamy najwięcej czasu.

Nowy salon niewielkim kosztem

Urządzanie wnętrz ze smakiem to dość skomplikowana sprawa, którą coraz częściej decydujemy się powierzyć fachowcom. Ale nie trzeba być specjalistą czy projektantem, żeby wprowadzić niewielkie zmiany i uzyskać świetny efekt!

Do niewielkich, wiosennych zmian świetnie nadają się nowe meble – np. komplety wypoczynkowe. Wymień starą kanapę i wysłużony fotel na nowe, w jaśniejszych barwach. Od razu zobaczysz, jak salon nabierze lekkości i świeżości. Wysłużone meble, na których widać upływ czasu, optycznie obciążają pomieszczenie i sprawiają, że też czujemy się trochę… staro.

Meble skórzane dłużej zachowają świeży wygląd

Jeśli chcesz uniknąć wspomnianego efektu w przyszłości, możesz zdecydować się na meble ze skóry. Jej wysoka trwałość sprawia, że upływ czasu jest mniej widoczny i dłużej możesz cieszyć się eleganckimi meblami wypoczynkowymi w salonie.

Wiosenne urządzanie wnętrz dla dużych rodzin

Kanapy, fotele i narożniki skórzane szczególnie sprawdzą się w domach, w których tętni życie – np. gdy masz dużą rodzinę lub po prostu lubisz często zapraszać znajomych. Intensywnie używany salon jest bardziej podatny na wszelkiego rodzaju wypadki – rozlane napoje, przewrócone doniczki z kwiatami czy plamy z jedzenia. Skórzane meble w takim wypadku świetnie zdają egzamin, bo bardzo łatwo jest je wyczyścić! W większości wypadków wystarczy tylko wilgotna ściereczka.

Dodatki do wnętrz na wiosnę

Zabierając się za urządzanie wnętrz warto też pamiętać o dodatkach. Zaraz po głównych meblach, stanowią one drugi, najprostszy sposób na odświeżenie salonu czy innego pomieszczenia. Wiosną wybieraj jasne i żywe kolory – biele i kremowe beże, zieleń, ale też odważny błękit czy żółte akcenty.

Biała pufa, zielony koc przerzucony przez oparcie fotela, słonecznie żółte zasłony – i już możesz zobaczyć, jak w twoim salonie pojawia się wiosna!

About the author

Related Posts

Ojciec bawi się z synem

Jak zorganizować przestrzeń w salonie?

Urządzenie wnętrz w nowym domu lub mieszkaniu czy remont –niezależnie...

Jakość mebla – jak fachowo ocenić?

Meble to elementy wyposażenia domu, które będą nam służyć przez...

miejska dżungla wnętrze

Urban jungle w Twoim salonie

Styl urban jungle to najmodniejszy trend ostatnich sezonów. Relaksujące zielenie,...